Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Detail aktuality

Bezpečnostní tipy při cestách s obytným vozem

01.06.2023

Bezpečnost při cestách je důležitá, obzvláště v obytném voze. Dnes bychom vám chtěli předat pár bezpečnostních tipů, které využijete na své dovolené.

Naplánujte čas jízdy
Každý se chce vyhnout dlouhým kolonám (ať už je to z hlediska pohodlí nebo bezpečnosti). Během dopravní špičky je totiž riziko nehody mnohem větší než normálně. Naplánujte proto svou cestu v časy, kdy na silnicích moc aut nepotkáte. A nezapomeňte na pravidelné přestávky, pokud jezdíte noční trasy. V sobotu večer také dávejte pozor na možné řidiče pod vlivem alkoholu.


Před jízdou vše uklidit
Obytné vozy jsou skvělé v tom, že vám poskytují veškeré pohodlí domova. Mít u sebe své oblíbené nádobí nebo ostrý kuchyňský nůž může být potěšením, zároveň je ale třeba dbát opatrnosti. Nezajištěné předměty mohou při nehodě, ale i silnějším přibrzděním, způsobit velké škody a zranění. Z tohoto důvodu se před jízdou vždy ujistěte, že máte vše pořádně zajištěné. Kdo by se chtěl totiž zranit nebo přijít o své oblíbené kousky tím, že vypadnou z okna nebo se při ostřejší zatáčce rozbijí.


Pozor na požáry
Jak se říká, oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Buďte proto opatrní při každé manipulaci s ohněm. Při vaření se ujistěte, že se kolem plotny nenachází žádné předměty, které by mohli vzplanout (většinou se jedná o utěrky nebo kus oblečení) a po ukončení vše vypněte a zkontrolujte. Proč? Protože v obytném voze se může šířit požár neuvěřitelnou rychlostí.


Bezpečnostní zařízení
Stejně jako vaše osobní auto je i obytný vůz investicí, kterou chcete chránit. Než se vydáte na svou cestu, můžete svoje auto preventivně zabezpečit pomocí různých vychytávek. První dobrou pomůckou je GPS lokátor, díky kterému můžete svůj vůz sledovat i na dálku. Hodí se při krádeži, ale i v případech kdy zapomenete, kde jste zaparkovali. Dalším vhodným nástrojem zabezpečení jsou kamery. Někdo pro svou bezpečnost také instaluje do aut zámek volantu či kol.


Přetížení vozu
I když může být lákavé vzít si s sebou vše, co vlastníte, je důležité si uvědomit, že váš obytný vůz má hmotnostní limit (a na to se může při přípravě dovolené lehce zapomenout), který není radno překračovat. Nejenom že byste za tento prohřešek dostali pokutu, ale navíc byste tím ohrozili i sebe a provoz. Při vysoké hmotnosti se zejména ve vozidlech s pohonem předních kol zhoršuje odezva řízení a jízdní vlastnosti. 


Odvětrávání
Zní to sice banálně, ale je to důležité. Při vaření nebo sprchování se vytváří vlhkost a pára, která poté zůstává na stěnách vozu. I při spánku může docházet k orosení vozu, protože lidé vylučují do vzduchu velké množství vody dýcháním (a nikdo se přece nechce probouzet se zamlženými okny a mokrými zdmi). Řešení je jednoduché – vůz dostatečně větrejte nebo používejte ventilátory, kdykoli je to možné. Těmito kroky se můžete vyhnout všem zdravotním problémům, které mohou z vlhkého prostoru pocházet.


Pozor na odlehlé oblasti 
Díky nezávislosti, kterou obytný vůz poskytuje, můžete cestovat vlastně kamkoliv. Klid a krása přírody – komu by se to nelíbilo. Buďte ale obezřetní, když míříte do odlehlých oblastí daleko od civilizace. Berte na vědomí, že pokud budete potřebovat pomoc záchranné služby, policie či hasičů, bude jim to trvat mnohem déle, než můžete být normálně zvyklí. Ujistěte se proto, že zbytečně neriskujete. Nechoďte na dlouhou túru, když vás bolí noha nebo nelezte po skalách, které neznáte.


Nálepka turistů
Je tomu bohužel tak, ale cestovatelé často dostávají nálepku “turistů”, protože v určitých aspektech vyčnívají. Snadno se můžete stát vhodným cílem pro kapsáře či pouliční prodejce. Jedním ze způsobů, jak se proti těmto intrikám bránit, je být obezřetný vůči lidem, kteří mohou nabízet radu nebo žádat o laskavost. Dávejte si pozor i na nebezpečné oblasti ve městech nebo na podezřelé kempy. Pokud máte pocit, že je nějaká oblast příliš nebezpečná na to, abyste v ní zůstali, tak se jí prostě vyhněte. Informace o dané oblasti si můžete najít předem na internetových fórech a jiných stránkách.
 
Závěrem bychom chtěli říct, že určitě neprohloupíte, když budete dodržovat základní bezpečnostní pravidla a budete připraveni na některé možné situace. Cestování pro vás pak bude zábavné, pohodové a nic vás nepřekvapí. :-)
 

telefon každý den 9 - 21 hod.

telefon (+420) 777 57 57 57   každý den 9 - 21 hod.         Nejsme výjimečně na příjmu? Zavoláme vám zpět! email info@autopartner.cz

camper porovnávač vozů

Vyzkoušejte náš jedinečný porovnávač vozů!

Poznáte všechny vozy z pohledu téměř 60 parametrů. Přejít na porovnávač vozů

kalendář kalendář obsazenosti

Vyzkoušejte náš kalendář obsazenosti!

Jistě najdete volné termíny, které byste jinak těžko hledali. Přejít na kalendář obsazenosti

stopka podmínky
2024

Také se vám v poslední době obtížně plánuje?

Připravili jsme vstřícné stornopodmínky na míru roku 2024. Přejít na podrobnosti

Nyní zdarma ke každému pronájmu!

Balíčky výbavy a služeb.

zdarma

Camper pack

 • sluneční markýza
 • kempingový nábytek
 • varné a jídelní nádobí
 • připojovací kabely a nájezdové klíny
 • seznamy kempů a karavanových stání
zdarma

Tech pack

 • nástavbová klimatizace
  (většina polointegrovaných vozů a vozů s alkovnou)
 • satelitní navigace (vestavěná nebo zrcadlení)
 • nosič jízdních kol (pro kompaktní vozy za příplatek)
 • měnič napětí 12 V / 220 V
zdarma

Secure pack

 • pojištění odpovědnosti
 • havarijní pojištění all-risk
 • pojištění čelního skla bez spoluúčasti
 • asistenční služby pojišťovny 24 / 7
 • další řidiči
zdarma

Easy pack

 • převzetí a vrácení vozu i mimo pracovní dny
 • zaškolení uživatele a telefonická asistence
 • vrácení běžně znečištěného vozu
 • parkování vašeho vozu v našem objektu
 • cestování po celé Evropě bez omezení

Jednoduchá a rychlá online rezervace s našimi asistenty.

Vyzkoušejte jedinečný porovnávač vozů a kalendář obsazenosti!

Rezervace a prodej

Rezervace a smlouvy

Daniel Havelka   england germany (+420) 777 57 57 57 daniel.havelka@autopartner.cz
Předávání a technické dotazy

Předávání vozů a technické dotazy

Zdeněk Řezníček (+420) 774 67 67 67 zdenek.reznicek@autopartner.cz
Novinky na email

Novinky z půjčovny e-mailem

Neuniknou vám nejnovější informace!

Login